Jako przewodniczący NROI Polska mam przyjemność ogłosić, iż w dniu 18 kwietnia 2015 roku, o godzinie 16:00 na terenie strzelnicy w Parzęczewie, znajdującej się przy ul. Św. Rocha /N: 51° 56′ 6″ E: 19° 12′ 12″/ odbędzie się seminarium z aktualnych przepisów IPSC.
Zapraszamy serdecznie wszystkich sędziów strzelectwa dynamicznego, którzy mają w swoich planach sędziować w najbliższym sezonie zawody IPSC w Polsce. Tematyka seminarium poświęcona będzie głównie zmianom w przepisach IPSC jakie nastąpiły w 2015 roku. Seminarium zostanie przeprowadzone zgodnie z zasadami opracowanymi przez NROI Polska przy współpracy i akceptacji Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Przygotowywane wymogi NROI Polska oraz zalecenia członka Kolegium Sędziów PZSS ds. strzelania dynamicznego nakładają na każdego sędziego IPSC obowiązek uczestnictwa w takim seminarium raz w roku oraz zaliczenie egzaminu kończącego. Brak spełnienia powyższych warunków będzie sankcjonowane zawieszeniem danego sędziego IPSC do czasu ich spełnienia zgodnie z zaleceniami ujętymi w wykazie aktywnych sędziów PZSS w specjalności strzelectwo dynamiczne. Oznacza to, zgodnie z wytycznymi Kolegium Sędziów PZSS, iż dany sędzia nie będzie mógł pełnić funkcji sędziowskich podczas zawodów IPSC organizowanych przy współpracy z NROI Polska.
Dla osób posiadających III klasę sędziowską PZSS takie seminarium jest wymagane do odbycia kursu RO.
Koszt seminarium wynosi 50 zł.
Przewodniczący NROI Polska
Wiesław „Geno” Sioda
Zapisy ostatniego akapitu są sprzeczne z regulaminem kolegium sędziów http://pzss.org.pl/images/stories/kolegium_sedziow/Regulamin%20KS%20PZSS%202015.pdf. Nie przewiduje on możliwości zawieszenia sędziów, jedynie cofnięcie licencji. Każdy sędzie zgodnie z §4.1 Każdy sędzia posiadający licencję ma prawo sędziować zawody, nie można mu tego zabronić, bo nie był na seminarium. Seminarium na przedłużenie licencji wystarczy zrobić 1 raz w letnim cyklu olimpijskim, w dowolnym momencie tego cyklu. Takie seminarium nie jest wymagane, aby podwyższyć klasę sędziowską, jedynie aby przedłużyć licencję na kolejny cykl olimpijski. Czemu więc opublikowaliście informacje sprzeczne z regulaminem kolegium sędziów PZSSu?
Wszystkie szkolenia zostały zatwierdzone przez Kolegium Sędziów PZSS tak więc nie obawiaj się że są szkodliwe – zmieniły się przepisy IPSC w tym roku i chodzi jedynie by zapoznać wszystkich sędziów z tymi zmianami. Co do pozostałych kwestii to powstałe NROI ma w zamiarze by każdy sędzia IPSC odbywał take szkolenie raz w roku – tak by w przyszłości sędziowie bez seminarium nie byli zatwierdzani na zawodach IPSC.
To w przyszłości a obecnie działamy na podstawie zaleceń Przedstawiciela Komisji Sędziów PZSS który to opublikował listę aktywnych sędziów dynamicznych na stronie Związku.
Wszelkie pytania o formalny związek z Regulaminem Kolegium Sędziów PZSS proszę kieruj do PZSS lub na adres nroi@ipsc-pl.org
Tomie,
kto ma rację?
obaj macie rację bo:
słusznie mówisz, że nie ma takiego wymogu
ale wszystkie zawody IPSC, które znajdą się w „kalendarzu” Regionu IPSC Polska
są obsadzane sędziami lub są oni zatwierdzani przez NROI.
(Nie dotyczy to jedynie zawodów z kalendarza centralnego PZSS.)
A NROI… nie musi jednakowo lubić wszystkich sędziów więc może jakichś nigdy nie powołać
na zawody. I tu jak widzisz Łukasz ma rację.
Oczywiście jest wyjście. Możesz zorganizować zawody level I i nie zgłaszając ich do kalendarza Regionu obsadzić sędziami zgodnie z Regulaminem KS i uprawnieniami jakie posiadają.