Puchar Polski 2019 – Zawody Oficjalne IPSC 2019 – regulaminy

09-01-2019

Regulamin Rankingu Pucharu Polski IPSC 2019

 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników w danym sezonie w konkurencjach IPSC. Wyniki Rankingu stanowią także podstawę do wyłonienia składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy lub Świata.
 2. Ranking składa się z zawodów (rund Pucharu Polski) wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur.
 3. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach, które otworzone zostały na zawodach zgodnie z regulaminami IPSC. Ogólny wynik w rocznym rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie  najlepszych wyników punktowych, które odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach i konkurencjach, zgodnie z informacją do Regulaminu, ogłaszaną na dany rok kalendarzowy. 
 4. W przypadku identycznego wyniku rozstrzygające będą punkty uzyskane przez zawodnika na Mistrzostwach Polski.
 5. Każdy zawodnik identyfikowany w Rankingu poprzez imię i nazwisko oraz przynależność klubową.
 6. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,

– godziny rozpoczęcia zawodów,

– ilość torów,

– minimalną ilość strzałów,

– kontakt do organizatora,

7. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski IPSC  w terminie 14 dni od ich zakończenia obowiązany jest do przesłania lub udostępnienia elektronicznej pełnej bazy wyników elektronicznej a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org

8. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu, a także pominięciem danego organizatora przy kolejnych rankingach.

9. Każdy organizator zawodów LII i LIII, a w szczególności zawodów Pucharu Polski IPSC, jest zobowiązany weryfikować licencje zawodnicze i przynależność klubową zawodników – w szczególności  na etapie rejestracji na zawody.

10. Zgłoszony do startu zawodnik, którego dane o przynależności klubowej (w zgłoszeniu startowym) nie zgadzają się z danymi w bazie danych PZSS lub nieposiadający aktualnej licencji zawodniczej, zostanie dopuszczony do udziału w zawodach poza konkurencją.

 

Informacja do Regulaminu Pucharu Polski IPSC na 2019 rok:

 

Puchar Polski w konkurencji PISTOLET IPSC będzie składał się z 7 zawodów, a pod uwagę zgodnie z pkt. 3 Regulaminu będą brane 4 najlepsze wyniki.

 

27/28.04. – „Runda 1 King’s Cup – Princ Mieszko I” – Bochnia, LOK SQUAD,

11/12.05. – „Bul Cup 2019 Pomorze Open” – Lublewo Gdańskie, Ardea Gdańsk,

22/23.06. – „Shooting-Academy Cup 2019” – Parzęczew, Shooting-Academy Łódź ,

06/07.07 – „Silesia Cup 2019” – Przyszowice, KS Silesia Guns,

10/11.08 – „Cracow Open 2019” – Drużbice, ZSD,

31.08/01.09. – „Polish OPEN 2019” – Parzęczew, Shooting-Academy Łódź,

21/22.09. – „Runda 5 King’s Cup – King Jan III Sobieski” – Bochnia, LOK SQUAD.

 

Puchar Polski w konkurencji STRZELBA IPSC będzie składał się z 5 zawodów, a pod uwagę zgodnie z pkt. 3 Regulaminu będą brane 3 najlepsze wyniki, przy czym wyniki z Mistrzostw Polski będą przeliczane według współczynnika 1.2. .

 

06/07.04.19 – „FAM-PIONKI & BENELLI CUP” – L2 – Zielonka, Salwa Wołomin,

18/19.05.19 – Mistrzostwa Polski w Strzelbie – L3 – Drużbice, Sigma-Shooting,

08/09.06.19 – „Silesia Cup 2019” – L2 – Przyszowice, KS Silesia Guns,

28.07.19 – „Letnia Strzelba o Puchar Prezesa WZSS” –L2 – DRUŻBICE, organizator Bellona Kalisz,

28/29.09.19 zmiana 22/23.11 – „Pożegnanie Lata” – L2 – Drużbice, Sigma-Shooting.

 

13-03-2019

Puchar Polski w konkurencji PCC IPSC będzie składał się z (9 zmiana) 8 zawodów, a pod uwagę zgodnie z pkt. 3 Regulaminu będą brane 4 najlepsze wyniki, przy czym wyniki z Mistrzostw Polski będą przeliczane według współczynnika 1.2. .

13/14.04 L3 – „Incorsa Cup 2019″ – Drużbice ZSD Kraków
27/28.04 L3 – „Princ Mieszko I – King’s Cup” – Bochnia SQUAD
25/26.05 L3 – „King Wladyslaw Lokietek – King’s Cup” – Bochnia SQUAD
01/02.06 L3 –  PCC NATIONALS – Parzęczew Shooting Academy
22/23.06 L3 – „Shooting Academy Cup 2019”, Parzęczew Shooting Academy
29/30.06 L3 – „King’s Cup – King Wladyslaw II Jagiello” – Bochnia SQUAD ODWOŁANE!!!
03/04.08 L3 – „King’s Cup – Queen Jadwiga” Bochnia SQUAD
10/11.08 L3 – „Cracow Open 2019” – Drużbice ZSD Kraków
21/22.09 L3 – „King Jan III Sobieski – King’s Cup” – Bochnia SQUAD

 
02.12.2017

Regulamin Pistoletowego Rankingu Pucharu Polski IPSC 2018

 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników w sezonie 2018 w konkurencji Pistolet IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących z 7 zawodów (rund Pucharu Polski) wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

         15.04L3 L2 – Incorsa Cup – Starachowice DRUŻBICE – ZSD (ZMAINA!!!)

         19/20.05 – L3 – Pomorze Open – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

         03.06 – L3 – Bul Cup – Starachowice DRUŻBICE – ZSD (ZMAINA!!!)

         30.06/01.07 – L3 – Shooting-Academy Cup – Parzęczew – Shooting-Academy

         11/12.08 – L3 – Pistolet – Cracow Open – Starachowice DRUŻBICE – ZSD (ZMAINA!!!)

         1/2.09 – L3 – Mistrzostwa Polski w Pistolecie IPSC – Parzęczew – Shooting-Academy

         13/14.10 – L3 – Ardea Cup – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w klasie Open i Classic aby punkty były liczone do rankingu wystarczy tylko 5 startujących zawodników z Polski oraz kategorii Lady, Junior, Senior i Super Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników z Polski). Ogólny wynik w rocznym rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie czterech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w rocznym Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników na dwóch zawodach z rocznego cyklu.
 3. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski 2018 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 4. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski IPSC 2018 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 5. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski Regulamin Karabinowego Rankingu Pucharu Polski IPSC 2018

 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2018 w konkurencji Karabin IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących z 5 4 zawodów (rund Pucharu Polski) wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

           ODWOŁANE    5/6.05 – L2 – Grand Prix Poligonu Strzepcz – Strzepcz – KSI Gdańsk ODWOŁANE

                27.05 – L1 – Letni karabin – Parzęczew – Shooting-Academy Łódź

                14/15.07 – L3 – Mistrzostwa Polski w Karabinie IPSC – Lublewo Gdańskie – ARDEA Gdańsk

                16.09 – L1 – Bydgoszcz Rifle Open – Bydgoszcz – OSS Rybieniec

                7.10 – L1 – Mazurski karabin – Dźwierzuty – KSS Bielik

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w kategorii Lady i Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników). Ogólny wynik w rocznym rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie trzech z pięciu czterech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach z tym że wynik uzyskany w trakcie Mistrzostw Polski uzyskuje przelicznik 1,3.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w Rankingu Pucharu Polski przyznawane są, jeżeli w danej
  klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 5 zawodników na dwóch zawodach z cyklu Pucharu Polski.
 3. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski 2018 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 4. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski 2018 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 5. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz BorkowskiRegulamin Strzelbowego Rankingu Pucharu Polski IPSC 2018

 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2018 w konkurencji Strzelba IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących 5zawodów (rund Pucharu Polski) wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

        29.04 – L1 – Strzelba, otwarcie sezonu – Parzęczew – Shooting-Academy

        12/13.05 – L3 – Mistrzostwa Polski w Strzelbie – Starachowice (DRUŻBICE) – ZSD Kraków (ZMIANA)

        29.07 – L1 – Letnia Strzelba IPSC o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego  

                                – Podstolice – Bellona Kalisz

         25.08 – L1 – ShotGunMonkey – Jaworzno – KS Expert Jaworzno

        23.09 – L1 – Strzelba, zakończenie sezonu – Dźwierzuty – KSS Bielik

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w kategorii Lady, Senior i Super Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników). Ogólny wynik w Rankingu Pucharu Polski uzyskuje się poprzez zsumowanie trzech z pięciu najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach z tym że wynik uzyskany w trakcie Mistrzostw Polski uzyskuje przelicznik 1,3.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w rocznym Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników na dwóch zawodach z rocznego cyklu.
 3. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski 2017 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 4. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Pucharu Polski 2017 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 5. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz BorkowskiREGULAMINY ARCHIWALNE06.01.2017

Regulamin Pistoletowego Grand Prix IPSC 2017
 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników w sezonie 2017 w konkurencji Pistolet IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących z 6 zawodów Level 3 wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

          8/9.04 – L3 Pistolet – Incorsa Cup – Starachowice – ZSD

         13/14.05 – L3 – Pistolet – Gdańsk Open – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

         03/04.06 (!!! ZMIANA TERMINU) – L3 – Pistolet – Shooting-Academy Cup – Parzęczew – Shooting-Academy

         12/13.08 (!!! ZMIANA TERMINU)  – L3 – Pistolet – Cracow Open – Starachowice – ZSD

         ODWOŁANE!!!  2.09 – L2 – Pistolet – Delta Cup – Starachowice – Świt Starachowice zmiana 20.06.2017

         16/17.09 – L3 – Mistrzostwa Polski w Pistolecie IPSC – Parzęczew – Shooting-Academy

         14/15.10 – L3 – Pistolet – Zakończenie GP – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w klasie Open oraz kategorii Lady, Senior i Super Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników). Ogólny wynik w rocznym rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie czterech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w rocznym Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników na dwóch zawodach z rocznego cyklu.
 3. W trakcie każdych zawodów Rankingowych niezależnie od konkurencji drużynowych rozgrywanych w poszczególnych Klasach Sprzętowych, będą wręczane medale dla trzech najlepszych „Klubowych Drużyn” w danej Klasie Sprzętowej. Klubowa Drużyna musi składać się z minimum 2 zawodników strzelających w danej Klasie Sprzętowej, zgłoszonych na Listę Regionu z tego samego klubu. Zgłoszenie Klubowej Drużyny jest wolne od opłat. Jeżeli w danej Klasie Sprzętowej na danych zawodach zostanie zgłoszonych mniej niż 5 Klubowych Drużyn, wówczas medale nie będą przyznawane.
 1. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2017 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 2. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2017 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 3. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski


 Regulamin Karabinowego Grand Prix IPSC 2017
 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2017 w konkurencji Karabin IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących z 3 zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

         29.04 – L1 – Karabin – Parzęczew – Shooting-Academy Łódź

      ODWOŁANE!!!   30.09 – L1 – Letni karabin – Podstolice – WTS Tarcza 96 Poznań ODWOŁANE 03.09.2017!!!

         NOWOŚĆ!!! 01.10 – L1 – Letni Karabin – BYDGOSZCZ – WTS Tarcza 96 Poznań NOWOŚĆ 06.09.2017!!!

         28.10 – L1 – Karabin – Parzęczew – Shooting-Academy Łódź

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w kategorii Lady i Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników). Ogólny wynik w rocznym rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie wszystkich trzech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej
  klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników na dwóch zawodach z rocznego cyklu.
 3. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2017 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 4. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2017 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 5. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski


 Regulamin Strzelbowego Grand Prix IPSC 2017
 1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2017 w konkurencji Strzelba IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski.
 2. Ranking składa się z następujących  5    4 (CZTERECH) zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz zgłoszonych do kalendarza sportowego PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

        26.03 – L1 – ZKS Open – Góra Kalwaria – ZKS Warszawa

        20.05 – L1 – ShotGunMonkey – Jaworzno – KS Expert Jaworzno

        18/06 (!!! ZMIANA TERMINU) – L1 – Czerwcowe Grzmoty – Parzęczew – Shooting-Academy Łódź    !!!ODWOŁANE!!!

        30.07 – L1 – Letnia Strzelba – Podstolice – Tarcza Szamotuły

        09.09 – L1 – Strzelba, zakończenie sezonu – Mrągowo Dźwierzuty nieopodal Szczytna!!!!! – Tarcza Szamotuły

 1. Roczny ranking prowadzony jest tylko w krajowej klasyfikacji indywidualnej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach (w kategorii Lady, Senior i Super Senior aby liczone były punkty do rankingu wystarczy tylko 3 startujących zawodników). Ogólny wynik w Rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie trzech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.
 2. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w rocznym Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników na dwóch zawodach z rocznego cyklu.
 3. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2017 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
  – sposób prowadzenia zapisów oraz wysokość wpisowego,
  – godziny rozpoczęcia zawodów,
  – ilość torów,
  – minimalną ilość strzałów,
  – kontakt do organizatora,
 4. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2017 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org
 5. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.
DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski


13.01.2016

Regulamin Pistoletowego Grand Prix IPSC 2016

1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników w sezonie 2015 w konkurencji pistolet IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski na Pistoletowe Mistrzostwa Świata odbywające się we Francji w 2017 roku.

2. Ranking składa się z następujących z 7 zawodów Level 2 lub 3 wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz / lub zgłoszonych do odpowiedniego kalendarza PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

17.04. – L3 Pistolet – Incorsa Cup – Parzęczew – ZSD

14/15.05 – L3 – Pistolet – Gdańsk Open – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

18/19.06 – L3 – Pistolet – Shooting-Academy Cup – Parzęczew – Shooting-Academy

20/21.08 – L3 – Pistolet – Cracow Open – Starachowice Parzęczew – ZSD UWAGA ZMIANA

3.09 – L2 – Pistolet – Delta Cup – Starachowice – Gwardia 1924

24-25.09 – L3 – Mistrzostwa Polskiw Pistolecie IPSC – Parzęczew – Shooting-Academy

15.10 – L2 – Pistolet – Zakończenie GP – Lublewo Gdańskie – Ardea Gdańsk

3. Ranking prowadzony jest tylko w klasyfikacji krajowej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach. Ogólny wynik w Rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie czterech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.

4. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej
klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 5 zawodników.

5. W trakcie każdych zawodów Rankingowych będą także wręczane Medale Regionu za 1-3 miejsca w rywalizacji drużynowej „Klubowych Drużyn” z Regionu Polska w Klasie Sprzętowej. W rywalizacji „Klubowych Drużyn” nie będzie prowadzony w 2016 roku ranking a warunki tej rywalizacji to:

 • w Klasie Sprzętowej wymagane jest zgłoszenie do rywalizacji przynajmniej 5 drużyn (zgłoszenie w momencie rejestracji),
 • drużyna zgłoszona na zawodach musi się składać minimalnie z 3 strzelców,
 • wszyscy strzelcy wchodzący w skład drużyny muszą być na Listę Regionu zgłoszeni z tego samego klubu.

6. Organizator zawodów Rankingowych nie pobiera opłat od drużyn zgłoszonych do rywalizacji w ramach „Klubowych Drużyn”.

7. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2016 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
– godzinę i sposób zapisów oraz wysokość wpisowego,
– godziny rozpoczęcia zawodów,
– ilość torów,
– minimalną ilość strzałów,
– kontakt do organizatora,

8. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2016 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org

9. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.

DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski
 

19.12.2015

Regulamin Karabinowego Grand Prix IPSC 2016

1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2016 w konkurencji karabin IPSC. Wyniki Rankingu posłużą także do wyłonienia składu reprezentacji Polski na Karabinowe Mistrzostwa Świata odbywające się w Rosji w 2017 roku.

2. Ranking składa się z następujących z 3 zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz / lub zgłoszonych do odpowiedniego kalendarza PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

22.05 – L3 – Mistrzostwa Polski w Karabinie IPSC – Babimost – Activer Poznań

(17.09 prematch) 18.09 Main Match – L1 – Karabin – Bydgoszcz – 3GUN.pl

11.11. – L1 Karabin – Parzęczew – Shooting-Academy

3. Ranking prowadzony jest tylko w klasyfikacji krajowej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach. Ogólny wynik w Rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie wszystkich trzech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.

4. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej
klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników.

5. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2016 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
– godzinę i sposób zapisów oraz wysokość wpisowego,
– godziny rozpoczęcia zawodów,
– ilość torów,
– minimalną ilość strzałów,
– kontakt do organizatora,

6. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2016 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org

7. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.

DR IPSC Polska
Łukasz Borkowski

19.12.2015

Regulamin Strzelbowego Grand Prix IPSC 2016

1. Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników Regionu IPSC Polska w sezonie 2016 w konkurencji strzelba IPSC.

2. Ranking składa się z następujących z 3 zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza IPSC Polska oraz / lub zgłoszonych do odpowiedniego kalendarza PZSS, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w PZSS procedur:

26.06 – L3 – Mistrzostwa Polski w Strzelbie IPSC – Babimost – Activer Poznań

30.07 – L1 – Strzelba – Letnia Strtzelba – Podstolice – Activer Poznań

8.10 – L1 – Strzelba – Tough Guns Autumn Edition – Góra Kalwaria – KS Cover

3. Ranking prowadzony jest tylko w klasyfikacji krajowej we wszystkich klasach sprzętowych i kategoriach które otworzone zostały na zawodach. Ogólny wynik w Rankingu uzyskuje się poprzez zsumowanie wszystkich trzech najlepszych wyników punktowych, które to odpowiadają wynikom procentowym uzyskanym na poszczególnych zawodach.

4. Medale lub puchary za zajęcie 1-3 miejsca w Rankingu przyznawane są, jeżeli w danej
klasie lub kategorii zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 3 zawodników.

5. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix 2016 obowiązany jest opublikować, w porozumieniu z NROI Polska, na co najmniej dwa tygodnie przed zawodami, na stronie Regionu (www.ipsc-pl.org) wszystkie istotne informacje, w tym:
– godzinę i sposób zapisów oraz wysokość wpisowego,
– godziny rozpoczęcia zawodów,
– ilość torów,
– minimalną ilość strzałów,
– kontakt do organizatora,

6. Organizator zawodów wchodzących do Rankingu Grand Prix IPSC 2016 po ich zakończeniu obowiązany jest do niezwłocznego przesłania pełnej bazy wyników a także Komunikatu z zawodów, zgodnego z zaleceniami NROI Polska, bezpośrednio po jego przygotowaniu na adres ipsc@ipsc-pl.org

7. Niestosowanie się do wyżej opisanych obowiązków może skutkować usunięciem zawodów z Rankingu a także nie braniem ich pod uwagę przy przygotowywaniu rankingu na rok następny.

DR IPSC Polska
 Łukasz Borkowski.