Rezygnacja z pełnienia funkci DR IPSC Polska

Szanowni Państwo, członkowie Regionu IPSC Polska,

z nie ukrywanym żalem pragnę poinformować Was wszystkich że złożyłem na ręce Przewodniczącego Komisji PZSS Ds. Konkurencji Strzeleckich nie objętych przepisami ISSF, Pana Marka Stasiaka, moja oficjalna rezygnację z pełnienia funkcji Dyrektora Regionalnego IPSC Polska.

Chciałbym w pierwszej kolejności przeprosić wszystkich z Was, którzy w czasie wyborów oddali na mnie swój głos – niestety, nie mam już sił by udowadniać swoje rację. Liczyłem bardzo, że swoją pięcioletnią pracą na rzecz rozwijania IPSC w Polsce udowodniłem moją bezstronność i pełne zaangażowanie w tworzenie naszego wspólnego strzeleckiego dobra jakim jest Region IPSC.

Niestety, w trakcie przygotowywania kalendarza imprez oficjalnych IPSC Polska na 2020 rok, spotkałem się z niespotykaną jak do tej pory skalą ataku osób dbających, w mojej ocenie, o swój własny tylko, partykularny interes. Nigdy nie będzie mojej zgody by kiedykolwiek prowadzić zestawienie zawodów cyklu Pucharu Polski IPSC poza granicami kraju, lub tym bardziej, nie prowadzić go wcale, jeśli jest oczywiście taka możliwość – uważam takie pomysły za niedorzeczne i niszczące to co udało się nam, wspólnie zbudować.

Jednak z uwagi, że nie chcę być „hamulcowym” w prężnym rozwoju IPSC w Polsce a także nie mam ochoty narzucać w sposób autorytarny swoich poglądów i rządów, postanowiłem ustąpić ze swojej funkcji by dać tym samym możliwość wykazania się wszystkim organizatorom i animatorom IPSC w Polsce których do tej pory swoimi niewłaściwymi decyzjami niesłusznie blokowałem.

Chcę na koniec zapewnić Was wszystkich, że nie mam do nikogo żalu i że jestem szczęśliwy, że tak wielu mamy obecnie w Regionie ludzi mogących zastąpić mnie w tej trudnej i pełnej wyzwań pracy. Liczę, że mój następca a widzę że kandydatów jest wielu, poradzi sobie doskonale z powodzeniem Regionu ku rozwojowi a przy okazji zaskarbi sobie zaufanie i będzie doceniony przez osoby które tak stanowczo krytykowały moje decyzję. Trzymam mocno kciuki za sukces IPSC w Polsce, którego jak się okazuje nie dane mi było dostąpić.

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i do zobaczenia na strzelnicy bo z udziału w strzelaniu zawodów IPSC nie mam wcale zamiaru rezygnować,

Łukasz Borkowski 
DR IPSC Polska 2014-2019

1 comment to Rezygnacja z pełnienia funkci DR IPSC Polska

  • Robertwyzgala

    Fajny tekst. Połowa to kłamstwa i konfabulacje a druga to próba szyderstwa i ironii które tylko podkreślają, w niezamierzony dla autora sposób, jego nieudolność i słabość charakteru. Oczywiście dla ślepych wyznawców, nie znających pełni działań i wydarzeń ostatnich tygodni jest to woda na młyn by użalać się nad „skrzywdzonym”. Dla tych którzy nie podlegają emocjom i w profesjonalny sposób podchodzą do tematu, jest to użalanie sie małego chłopczyka, który nawet z klasą nie umie odejść. Żenada.

Leave a Reply