Rywalizacja Drużyn Klubowych na pistoletowych zawodach Grand Prix w 2016 roku

Szanowni,

PO rozmowach z organizatorami pistoletowych imprez Grand Prix w 2016 roku postanowiliśmy wprowadzić, jako kolejny element rywalizacji, klubową rywalizację drużynową. Na każdych zawodach z cyklu będą wręczane Medale Regionu dla członków trzech zwycięskich drużyn w każdej Klasie Sprzętowej. Aby medale mogły być wręczone, drużyn musi zostać zgłoszone przynajmniej 5 a każda z nich musi się składać przynajmniej z trzech strzelców z tego samego klubu. Organizatorzy postanowili nie pobierać żadnych opłat od drużyn zgłoszonych w ramach tak pojętego współzawodnictwa klubów IPSC w Polsce.

Szczegóły są dostępne w tegorocznym pistoletowym Regulaminie Grand Prix Polski.

Łukasz Borkowski
DR IPSC Polska

2 komentarze Rywalizacja Drużyn Klubowych na pistoletowych zawodach Grand Prix w 2016 roku

 • jaku

  Łukaszu,
  a nie prościej będzie prowadzić na zawodach klasyfikację drużynową(tak jak to robią inni)
  Czyli sumować maksymalnie 3 najlepsze wyniki zawodników z danego klubu w każdej z klas.
  W ten sposób ujmiesz w rankingu wszystkie kluby, których przynajmniej 1 zawodnik wystartuje w zawodach. I nie będziesz się martwił zgłoszeniami, wyrzucaniem słabszych wyników itd. oraz odpadnie kłopot (nieraz loteria) wyboru składu drużyn.
  Trzeba tylko poprawić regulamin:
  wyrzucić zdania (bo są niepotrzebne)
  •w Klasie Sprzętowej wymagane jest zgłoszenie do rywalizacji przynajmniej 5 drużyn (zgłoszenie w momencie rejestracji),
  •drużyna zgłoszona na zawodach musi się składać minimalnie z 3 strzelców,

  pzdr

  • Łukasz Borkowski

   Rozumiem Cię Janusz bardzo dobrze ale ja chciałem zdynamizować trochę koleżeństwo i zachęcić do zgłaszania się i walki w barwach klubowych.
   Widzisz nie zależy mi tylko na rozdawaniu kolejnych medali – chcę by ludzie sami się do tej rywalizacji garnęli, pamiętali, zapisywali, by kluby wybierały najsilniejsze reprezentacje i by wzbudzić chęć do rywalizacji nawet wewnątrz poszczególnych klubów.
   Nie będę także prowadził w tym roku żadnego klubowego Rankingu… pomysł na Ranking w przyszłym roku jest ale na razie sama klubowa rywalizacja musi się spotkać z zainteresowaniem strzelców i klubów 🙂

Leave a Reply