Zakończenie sezonu karabinowego IPSC 2017 – L1 Parzęczew 29.10

Wczoraj strzelcy karabinowi IPSC Polska zakończyli tegoroczny sezon zmagań. Trzeba przyznać, że na strzelnicy w Parzęczewie pojawili się tylko najwytrwalsi bo pogoda nie rozpieszczała. Od samego rana lał deszcz a wiejący wiatr pozwalał by deszczowa woda na strzelców lała się także z boku. Nie da się ukryć, że wielu walkę z pogodą przegrało i do tej grupy muszę zaliczyć także siebie. Zawody ukończyłem tylko dzięki pomocy kolegi (dziękuję bardzo Tomku!!!) który użyczył mi swoich spodni z awaryjnego zestawu (niestety były w „panterkę” za co wszystkich oburzonych moim strojem przepraszam) ale inaczej z pewnością bym zawodów nie ukończył 😉

Ci, co się pogody wystraszyli lub po prostu na zawody nie dotarli mogą sobie wszystko obejrzeć w naszej GALERII , widać tam że humory strzelcom dopisywały a przez krótką chwilę pojawiło się nawet słońce. Sześć przygotowanych torów wymagało od zawodników trochę sprytu, szybkiego przemieszczania i skupienia bo o pomyłkę było bardzo łatwo. Mimo, że dystanse w Parzęczewie nie są czysto karabinowe to wyzwań natury strzeleckiej z pewnością nie zabrakło.

W zawodach zwyciężyli (całe WYNIKI):

Klasa semi auto OPEN, kategoria Senior – Andrzej Kaniewski – TARCZA Szamotuły,

Klasa semi auto OPEN – Marcin Tausiewicz – WSS Jonkowo,

Klasa semia auto STANDARD – Jakub Stadnicki – SSCZC Chełmno.

 

Jako, że były to zawody kończące sezon karabinowy odbyło się także wręczenie pamiątkowych statuetek dla zwycięzców całorocznej rywalizacji. W ramach Grand Prix w karabinie IPSC w 2017 roku odbyły się trzy zawody i wszystkie trzy były brane pod uwagę przy obliczaniu końcowego wyniku, jest to dość niefortunne założenie i wzięło się z powodu małej ilości imprez zgłoszonych w tym roku do kalendarza centralnego.

W 2017 roku w RANKINGU karabinowym zwyciężyli:

Klasa semi auto OPEN, kategoria Senior –

  1. Andrzej Kaniewski – TARCZA Szamotuły,
  2. Andrzej Tomczak – LEGIA Warszawa,
  3. Jarosław Bieliński – Shooting-Academy Łódź.

Klasa semi auto OPEN –

  1. Paweł Szymański – LEGIA Warszawa,
  2. Michał Cudny – KABAR Łódź,
  3. Andrzej Kaniewski – TARCZA Szamotuły,

Klasa semia auto STANDARD –

  1. Łukasz Borkowski – ZKS Warszawa,
  2. Jakub Stadnicki – SSCZC Chełmno,
  3. Piotr Kalbarczyk – ZKS Warszawa.

Wszystkim zwycięzcom, i rankingu rocznego i tych konkretnych zawodów należą się wielkie gratulację za osiągnięcia i trud jaki włożyli w wyników tych zdobycie.

Szczególne wyrazy podziękowania należą się sponsorom którzy w tym roku wnieśli ogromną pomoc w rozgrywaniu naszych karabinowych strzelań. Wielkie podziękowania kieruję pod adresem firm: BUOS z Warszawy (dystrybutora marki Daniel Defense) oraz STG 44 ze Szczecina (dystrybutora amunicji GGG), to dzięki nim właśnie mieliśmy w tym roku tak dużo fantastycznych nagród które otrzymali najlepsi zawodnicy oraz ci z nas do których uśmiechnęło się szczęście w licznych losowaniach. Z moich rozmów z przedstawicielami tych firm wynika, że nie jest to ich ostatnie słowo i deklarują chęć pozostania ze strzelcami karabinowego IPSC w Polskce na dłużej.

 

 

 

 

 

Rok 2018 zapowiada się bardzo ciekawie, na szczęście strzelców przybywa i przybywa także organizatorów chcących przygotowywać dla nich zmagania, karabinowe także. W nadchodzącym roku roku w ramach Pucharu Polski w Karabinie IPSC rozegranych ma być 5 zawodów z czego do rocznego wyniku brane będą wyniki trzech najlepszych startów. Będą w 2018 roku rozegrane także Mistrzostwa Polski w Karabinie IPSC na międzynarodowym poziomie L3. Szczegóły kalendarza na 2018 rok już jutro na stronie!

Łukasz Borkowski
DR IPSC Polska

 

 

Leave a Reply