Mistrzostwa Świata w Pistolecie IPSC, Francja 2017 oraz wybory nowego Prezydenta IPSC

W minioną niedzielę zakończyły się rozgrywki osiemnastych Mistrzostw Świata w Pistolecie IPSC (XVIII Handgun Worldshoot) w których wzięło udział siedmioro reprezentantów kraju. Czterech  z nich, jako oficjalni reprezentanci kraju, brało udział w meczu głównym a byli to: Marcin Tausiewicz i Radosław Zaworski z klubu WSS Jonkowo oraz Dominik Górski i Mikołaj Ciaś z klubu LEGIA Warszawa. Kibicowaliśmy im wszyscy a występy śledzić można było na żywo na facebooku Regionu. Wyniki tych ogromnych zawodów (ponad 1500 osób ze stu krajów) zostały już opublikowane i znajdują się TU.

Wielkiej pomocy przy udziale naszych oficjalnych reprezentantów udzieliły firmy:

Pozostała trójka strzelców z Polski wzięła udział w preematchu, dzięki uprzejmości angielskiej firmy SHIELD dzięki której zajęli miejsca sponsorskie.

A byli to: Celina Pawlik i Marcin Gałązka z klubu ALFA Siemianowice Śląskie oraz, Bartosz Szczęsny z klubu ŚLĄSK Wrocław. Nie do pominięcia jest fakt, że Bartosz Szczęsny zajął najwyższe w historii polskiego IPSC miejsce na Mistrzostwach Swiata w klasie Production – był 27 z wynikiem 87% zwycięzcy na 455 startujących osób.

Wszystkim startującym serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że na kolejnych Mistrzostwach osiągną jeszcze lepsze rezultaty 🙂

Także we Francji, w czasie Mistrzostw Świata, odbyło się General Assambly – zebranie w czasie którego został wybrany nowy Prezydent Światowego IPSC. Po głosowaniu stanowisko Prezydenta IPSC objął wieloletni Dyrektor Regionalny IPSC Rosja Pan Vitaly Kruchin. Nadmienić pragną, że w trakcie burzliwej i politycznej „gorączce wyborczej” głos z naszego Regionu powędrował także na tego kandydata, mimo że uprzednio był skierowany jako poparcie dla kandydata z Czech.

Kolejną informacją dla strzelców Regionu, która została potwierdzona we Francji jest to że następne Mistrzostwa Świata w Pistolecie IPSC odbędą się w 2020 roku w Tajlandii.