Mistrzostwa Polski w Karabinie IPSC – Daniel Defense Challenge zakończone

 

 

Na zakończonych w weekend pod Gdańskiem, karabinowych zawodach L3 Daniel Defense Challenge 2018 które były jednocześnie Mistrzostwami Polski w Karabinie IPSC 2018, wystartowało ponad 110 osób. Listę startową zdominowali zawodnicy z Polski ale nie zabrakło także strzelców spoza naszych granic i udział wzięli koledzy z Czech, Litwy, Danii, Norwegii czy Hiszpanii. Zawody wymagały oddania ponad 200 strzałów na 16 torach i były prawdziwym sprawdzianem dla strzeleckich umiejętności posługiwania się karabinem. Nie zabrakło strzelania na dalsze dystanse z 300 metrami włącznie, można było postrzelać w ruchu i do ruchomych celów a także sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia ognia w pozycjach wręcz akrobatycznych. Różne przygotowane sytuacje wymagały od uczestników bardzo dobrej znajomości swojej broni oraz swoich fizycznych możliwości. Ogólnie rzecz ujmując, było ciężko a poziom wyzwania strzeleckiego był bardzo wysoki.

Nie wszyscy sprostali trudom, wielu strzelców odchodziła z torów bardzo zadziwiona jak to się stało, że osiągnęli taki a nie lepszy wynik. Tym większy szacunek należy się zwycięzcom którzy wyszli z zawodów obronną ręką a ponieważ były to Mistrzostwa Polski teraz krótko o nich; zwycięzcami Mistrzostw Polski w Karabinie IPSC 2018 zostali:

Klasa semi-auto OPEN:

 1. Marcin Tausiewicz, Legia Warszawa
 2. Marcin Gałązka, EXPERT Jaworzno,
 3. Tomasz Czekala, Proelia Warszawa.

Klasa semi-auto STANDARD:

 1. Jakub Stadnicki, SSCZC Chełmno,
 2. Marcin Nowak, ARSENAŁ Kraków,
 3. Piotr Kalbarczyk, ZKS Warszawa.

kategoria semi-auto OPEN LADY:

 1. Aneta Bocheńska, TARCZA 96 Poznań,
 2. Celina Pawlik, EXPERT Jaworzno,
 3. Joanna Mazur, TARCZA 96 Poznań.

kategoria semi-auto OPEN SENIOR:

 1. Andrzej Tomczak, LEGIA Warszawa,
 2. Andrzej Kaniewski, TARCZA Szamotuły,
 3. Artur Wasilewski, LEGIA Warszawa.

kategoria semi-auto STANDARD SENIOR:

 1. Dariusz Mierzejewski, STARY WIARUS Łomianki,
 2. Tomasz Szopiński, OLENDER Wielka Nieszawka,
 3. Paweł Olech, STS Szczecin.

Wielkie gratulację za Wasze osiągnięcia!!!

Całość wyników znajdziecie w zakładce z WYNIKAMI a już wkrótce w GALERII i na fb Regionu obszerna, specjalnie przygotowana fotorelacja z tych wspaniałych zawodów. Wszystko wskazuje na to że widzimy się na kolejnej edycji Daniel Defense Challenge już za rok 🙂

Łukasz Borkowski
DR IPSC Polska

Leave a Reply