Mistrzostwa Europy w Karabinie IPSC, Szwecja 5/11.08.2018

Z niezwykłym wręcz smutkiem pragnę poinformować OFICJALNIE że z przyczyny klęski wielkich pożarów lasów w okolicach strzelnicy na której planowano rozegrać Mistrzostwa Europy w Karabinie IPSC 2018 zawody te, na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem, zostały odwołane.

Do Szwecji na imprezę wybierała się nasza drużyna narodowa w klasie semi-auto OPEN w składzie:

  • Andrzej Tomczak (Legia Warszawa),
  • Arkadiusz Jaźwiński (Legia Warszawa),
  • Robert Wandzel (Kabar Łódź).

Na zawodników na zawodników czekać miały, już prawie gotowe 24 tory strzeleckie o zróżnicowanych wymaganiach zarówno co do dystansu do celów jaki i pozycji strzeleckich z których miano strzelać. Strzelanie z Karabinu, IPSC także, w krajach skandynawskich stoi na bardzo wysokim poziomie należało się zatem spodziewać, że strzelcy nie mieli by tam łatwego zadania. Aby nieco im pomóc w trudach przygotowań do imprezy nasi wspaniali i wypróbowani niejednokrotnie sponsorzy: HELIKON Tex (wspaniała odzież oraz ekwipunek strzelecki) a także GGG (doskonała amunicja) reprezentowana w kraju przez firmę STG44 wsparli swoimi produktami naszych reprezentantów. Przygotowane zostały specjalnie także koszulki reprezentacyjne których premiera odbyła się na Mistrzostwach Polski w karabinie IPSC (Daniel Defese Challenge) w lipcu w Gdańsku.

 

Nasi koledzy wyglądali w nich, jak widzicie, wspaniale.

Co zrobić? Może zawody połączone zostaną w 2019 roku z Mistrzostwami Świata w Karabinie IPSC? Zobaczymy jak potoczą się sprawy i będę o wszystkim informował na bieżąco.

W każdym razie i tak dla sponsorów należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA 🙂

Łukasz Borkowski
DR IPSC Polska

Leave a Reply