BREDA Polish National Shotgun Championship 2019 – zkończone!

Takie wspaniałe trofea czekały na Mistrzów Polski w strzelbie IPSC 2019 (pełna relacja fotograficzna niebawem w GALERIACH)

Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja strzelbowa w Polsce nabiera nieco na prestiżu. Po liście startowej zakończonych wczoraj Mistrzostw Polski w strzelbie IPSC (ogółem ponad 120 zawodników) widać, że zarówno ilość jak i jakość strzelców zagranicznych występujących na naszym skromnym podwórku rośnie – zaszczycił nas nawet Jaakko Viitala (aktualny Mistrz Świata w klasie Standard Manual). To bardzo cieszy. Cieszy też, że poziom wyszkolenia strzeleckiego naszych rodzimych „strzelbiarzy” podniósł się ogromnie i zaczynamy, mówiąc kolokwialnie, „dawać radę”!

Dzięki wsparciu wspaniałych sponsorów strona, nazwijmy to, poza strzelecka imprezy, wyglądała niezwykle okazale. Na Mistrzostwach Polski można było testować wspaniałe strzelby firmy Breda korzystając przy tym z amunicji i okularów znajdujących się w ofercie katowickiej firmy GunMonkey, zapoznać się z szeroką ofertą amunicji strzelbowej od FAM-Pionki, przymierzyć się do broni oferowanej przez warszawską Incorsę oraz ubiorów tarnobrzeskiej firmy Tagart. Ci wspaniali sponsorzy wsparli także suto przygotowane na zakończenie zawodów losowanie gdzie nagrodami głównymi były dwie strzelby firmy BREDA.

Coraz lepiej także wyglądają sprawy związane z przygotowaniem tak dużej, jak wczorajsza, imprezy. Cała związana z zawodami otoczka wygląda coraz lepiej. Zabudowa torów nie odstrasza, harmonogramy są aktualne, informacje prawdziwe a sędziowie kompetentni – to doby początek do stabilnego rozwoju zawodów strzelbowych IPSC w przyszłości. Pracy jest jeszcze dużo ale fundament wydaje się być solidny.

Zakończona wczoraj rywalizacja była drugimi międzynarodowymi strzelbowymi zawodami L3 rozegranymi na strzelnicy Sigma-Shooting w Drużbicach i widać ogromy postęp w przygotowaniu. Podobnie jak przed rokiem nieoceniony wręcz wkład w organizację wniósł i tym razem, wieloletni reprezentant kraju, kolega Leszek Madajewski z klubu Tarcza Szamotuły za co jestem mu osobiście ogromnie wdzięczny.

Skoro zawody to i zwycięzcy (pełne wyniki TU) a skoro Mistrzostwa Polski to i Mistrzowie!!! Mistrzami Polski w strzelbie IPSC 2019 roku, którym należą się największe gratulacje, zostali:

klasa MODIFIED

 1. Daniel Ostrowski – EXPERT Jaworzno,
 2. Szymon Jarosiewicz – KVG Paczółtowice,
 3. Dariusz Brzeziński – PROELIA Warszawa,

klasa OPEN

 1. Przemysław Lewandowski – KABAR Łódź,
 2. Piotr Niewiadomski – EXPERT Jaworzno,
 3. Marcin Tausiewicz – LEGIA Warszawa,

klasa STANDARD

 1. Amadeusz Szyszka – HUSARZ Opole,
 2. Piotr Kalbarczyk – ZKS Warszawa,
 3. Przemysław Marcela – WSS Wrocław,

klasa STANDARD MANUAL

 1. Marcin Nowak – ARSENAŁ Kraków,
 2. Łukasz Borkowski – PROELIA Warszawa,
 3. Robert Wandzel – KABAR Łódź

kategoria SENIOR klasa OPEN

 1. Krzysztof Klaczyński – TARCZA 96 Poznań,
 2. Andrzej Kaniewski – TARCZA Szamotuły,
 3. Robert Wyzgała – KABAR Łódź,

kategoria LADY klasa STANDARD

 1. Aneta Bocheńska – TARCZA 96 Poznań,
 2. Marta Sarna – EXPERT Jaworzno,
 3. Magdalena Niedzieska – SSCZC Chełmno,

kategoria SENIOR klasa STANDARD

 1. Robert Markowski – SHOOTING-ACADEMY Łódź,
 2. Sławomir Chmielewski – LEGIA Warszawa
 3. Michał Baszyński – TARCZA Szamotuły

kategoria SENIOR klasa STANDARD MANUAL

 1. Viktor Liakh – ZSD Kraków,
 2. Paweł Olech – STS Szczecin,
 3. Tadeusz Pałka – SALWA Wołomin

kategoria SUPER SENIOR klasa STANDARD MANUAL

 1. Dariusz Molenda – ŚWIT Starachowice,
 2. Jurand Koput – TARCZA Szamotuły,
 3. Paweł Berezowski – ZKS Warszawa.

Gratulacje Mistrzowie Polski!!!

Serdeczne gratulacje także dla pozostałych zwycięzców, organizatorów, sponsorów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych udanych zawodów. Do zobaczenia , mam nadzieję, za rok!!!

Łukasz Borkowski 
DR IPSC Polska

Leave a Reply