Pistolet, Puchar Polski 2018, Runda 1 – L2 – INCORSA Cup 2018 – 15.04 Drużbice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koleżanki i Koledzy,

chcąc utrzymać poziom organizacyjny tegorocznej edycji zawodów Incorsa CUP 2018 do którego przez ostatnie lata dążyliśmy, pomimo utraty strzelnicy w Zielonkach, z uwagi na przewlekłość prac remontowych obiektu w Starachowicach, zmuszeni jesteśmy na przeniesienie tej prestiżowej dla nas i środowiska strzelców IPSC imprezy do nowego obiektu położonego w gminie Drużbice k. Bełchatowa.  Nowo oddana strzelnica, położona centralnie u zbiegu autostrad A1, A2, S8, należąca do klubu Sigma Shooting, dająca możliwość budowy 10 torów powinna w tym roku pozwolić na zapewnienie Wam komfortu i warunków do jakich byliście przez lata przyzwyczajeni. Mimo przychylności administratora obiektu w Starachowicach KS Świt i przyjaźni jaka w ostatnim okresie połączyła zarządy obu klubów, nie ma w chwili obecnej możliwości przeprowadzenia tam zawodów levelu III. Generalny remont znanej Wam z poprzednich edycji imprez Incorsa i Cracow Open strzelnicy, umożliwi prawdopodobnie jesienią tego roku, a na pewno już w niedalekiej przyszłości organizację zawodów na najwyższym poziomie.

W Polsce trwa gwałtowny proces upowszechniania się strzelectwa we wszystkich jego formach, powstają nowe ugrupowania miłośników tego sportu, kolekcjonerów broni, szkółek strzeleckich i różnych form edukacji paramilitarnej. Do tego potrzebne są obiekty. Jest ich nadal mało, a te powstające napotykają na liczne bariery i ograniczenia. Dlatego należy cieszyć się tym co w danej chwili posiadamy i z tego jakie perspektywy ma ten sport w Polsce, dzięki właściwemu klimatowi tworzonemu przez władze PZSS i jego agendy wojewódzkie. Bardzo ważny jest też zapał i inicjatywa oddolna samych strzelców. Dzięki takiemu zaangażowaniu powstał klub Sigma Shooting i obiekt wybudowany w parę miesięcy w centrum Polski.

Zapał i zaangażowanie zarządu tego klubu wraz z naszym doświadczeniem w organizacji największych imprez sportowych w kraju daje szansę na doskonałą zabawę i nowe doświadczenia całego środowiska IPSC.

Przepraszając za zmianę lokalizacji tegorocznej edycji INCORSY CUP na 3 miesiące przed jej rozpoczęciem, zapraszamy wszystkich, którzy przez lata nabyli sentyment do tej dedykowanej – jednej z najstarszych imprez w środowisku strzelców dynamicznych w Regionie – do Drużbic – nowego miejsca, nowego doświadczenia i nowej przygody.

Wspólnie z Sigmą Shooting postaramy się zapewnić Wam wszystkim, bezpieczne i na miarę możliwości komfortowe warunki, przeżycia tej jednodniowej imprezy, a sponsorzy Incorsa – Warszawa, Halinka Arms i FAM-Pionki zadbają o atrakcyjne upominki i wspomnienia.

REJESTRACJA

 

 

 

 

 

 

Rejestrator, z uwagi na nowe wymogi związane z przewozem broni dla naszych kolegów zza wschodniej granicy, już działa. Zapraszamy serdecznie!!!
Za przesunięcie terminu także przepraszamy.
Mamy już zagwarantowaną bazę noclegową dla części Was w promieniu 20 km od obiektu oraz obiad podczas zawodów na pobliskiej farmie.
Zapraszamy serdecznie wspólnie z Sigma Shooting na tę pierwszą w tym roku imprezę zaliczaną do Grand Prix Polski – LII INCORSA Cup 2018.

Do zobaczenia 15. kwietnia w Drużbicach.

Adam Pikul
Prezydent ZSD Kraków

 

Leave a Reply